A je to tady.Můžete se semnou SpřátelitA je to tady.
Mrkněte na neliweb.estranky.cz
REKLAMY POUZE DO REKLAM
pixelNekopírujte když tak s Ikonkou, já když něco s kopíruji dávám zdrojpixel
Nová Rubrika PORADNA
Už doma máme 24 morčat, US TEDDY,Hladké,SKG,Skinny, a Coronet

Únor 2013

O Džajně

22. února 2013 v 9:35 | cumanelka |  Morče Džajna
Jméno: Džajna
Přezdívka: Džajni,Džajničko
Věk: asi 6měsíců
Barva: Rezavá
Barva očí: Tmavé
________________________________________________________________


O Justinovy

22. února 2013 v 9:31 | cumanelka |  Morče Justin
Jméno: Justin
Přezdívka: Justy, Justínku,Jastine
Věk: 4týdny
Barva: 4erno-bílá
Barva očí: Černé
_______________________________________________________________________

Brzo budou miminka

22. února 2013 v 9:25 | cumanelka |  Morče Džajna
Ano, slyšeli jste dobře BRZO BUDOU MIMINKA (morčátek), Džajnička už je v říji, Jupí!!

Možná budu mít pejska

22. února 2013 v 9:22 | cumanelka |  Moje domácí zvířátka
tlapky.gif
Ahoj, tak včera u nás byl strejda a říkal že má fenu Německého ovčáka, a ta fena je stará už takže čeká jenom prej 1 štěně a říkal že když to bude fena tak si jí nechají ale když to bude pes, tak nám ho prodají tak doufám že to bude pes, až zemře Lassie, tak to pro nás nebude tak strašný protože Lassince je už 6let...

Pixelky... Puffie

21. února 2013 v 8:52 | cumanelka |  Různé
Pixelky
zdroj: http://puffie.blog.cz/1206/pixelky#comment106186721


Moje morče Justin

21. února 2013 v 8:39 | cumanelka |  Moje domácí zvířátka
Čau, lidi včera mi máma říkala že byla ve zwerimexu, a říkala mi že tam mají malé morčátko a že ho honí velcí morčata tak odpoledne tam šla a koupilaho, jmenuje se Justin, a je černo-bílej, a má 4týdny, ještě ho dokrmuji mlíčkem ti ostatní morčata se sním trošku snesou ale myslísi Justin že Džajna je jeho máma a jí se to nelíbí :)...
(jestli chcete fotku tak napište do komentíku, ráda dám)

Článek s pixelkama

17. února 2013 v 12:57 | cumanelka |  Různé
Máte rádi ?
Budete se ptát do poradny?
Jak jste strávili Valentýna?
s)))KajkaMáte rádi pavoukys)))Kajka?
akvárkoMáte doma rybičkyakvárko?
PohárPodívejte se na můj blog, skolakouzel-RPG.blog.cz Pohár!
tikNéééééééé, za chvíli je škola tik!!!!!
vodafoneKdo je u Vodafonevodafone?
O2Kdo je u O2O2?
Udělal si vás někdy už někdo z SB?
Byli jste tady někdy?

O Ozákovy

17. února 2013 v 12:42 | cumanelka |  Moje domácí zvířátka

Ozák

Jmenuje se: Ozák
Přezdívka: Ozy, Ozínku
Věk: 6měsíců
Druh: Krátko srsté
Povaha: Moc milí, nebojácný
Jeho morčecí kamoši/ky: Džajna
________________________________________________________________
Ozák a Džajna


Moje nové morče

17. února 2013 v 12:28 | cumanelka |  Moje domácí zvířátka
Ahoj,dnes jsme šli z mamkou do Vážan na burzu a koupili jsme si tam morče, fotku dodám, je Bílo-Černo-Hnědej, a jmenuje se Ozák...
A teď je z Džajnou takže čekáme přírůstek Úžasný.

Činčilka!

13. února 2013 v 10:48 | cumanelka |  Různé

Činčila

Činčila je milý domácí tvor. Nesmí jen přijít do styku s vodou, koupe se v písku. Nepohrdne ale čerstvou zeleninou, a pokud se o ni budete dobře starat, může s vámi vydržet až 15 let.
Chováme činčily

Mláďata

Mláďata se rodí chlupatá, vyvinutá a vidí. Porodní hmotnost se pohybuje kolem 30-60 g. Miminka mají velké hlavičky a dlouhá hubená tělíčka. Velmi rychle se však zakulatí a vypadají jako plyšové přívěsky ke klíčům. V osmém týdnu jsou činčily schopné se živit pevnou potravou a nejsou závislé na matce.
Činčily jsou hlodavci, a proto s tím musíte počítat a přizpůsobit chod a někdy i vzhled domácnosti. Jsou to velmi živá zvířátka. V období své aktivity rádyběhají, skáčou, šplhají, prolézají. Proto nemohou být celý život zavřené v malé kleci. Největší aktivitu vyvíjejí večer a nad ránem. Přesdensi s nimi moc legrace neužijete. Pozor! V noci dokonce mohou občas dělat v kleci rámus.

Krmení
V přírodě se živí suchou trávou, semeny rostlin či drobnými plody. Těmto zdrojům se také přizpůsobilo jejich trávicí ústrojí. Vobchodechseženete mnoho různých směsí přímo pro činčily, ne všechny ale odpovídají jejim potřebám.
sp5Jejich jídelníček by ve skutečnosti měly tvořit pouze speciální granule pro činčily zvané pelety a seno. U sena se musí dát pozor na to, aby na něm nebyly výkaly jiných zvířat nebo aby nebylo sklízené někde u silnice. Jednou týdně jí můžete obohatit jídelníček kouskem sušeného tvrdého chleba (1 × 2 cm) nebo 3 - 5 ovesnými vločkami. Velkým pamlskem činčil jsou pak sušené rozinky, ale ty by se jim neměly dávat vůbec. Když činčile alechceteudělat radost, tak jí jednu malou rozinku za měsíc dopřejte. Také jí můžete (ne ovšem denně) nabídnout kousíček jablka. Jinak činčila nic jiného nejí a dávat jí různé pamlsky je chyba! Všechno se jim usazuje v játrech a může to pro ně končit i smrtelně. Takže pelety (denně asi jednu polévkovou lžíci) a seno jsou pro ni ideální a zdravá potrava.

Víte, Bydlení

sph
Činčily se chovají v klecích ze dřeva nebo z pletiva. Nikdy nepoužívejte skleněná akvária. Je v nich málo místa a zvířata nemohou lézt po stěnách. Rozměry by měly být minimálně 100 x 90 x 50 cm. Jako čilé zvířátko potřebuje činčila dostatečný prostor. V kleci by měl být dřevěný domek na spaní. Součástí je samozřejmě i miska na granule a napáječka na vodu. Jako podestýlku používejte hobliny.
Důležitou součástí klece jsou větve, poličky, sedátka,sph(dřevěné) hračky, prolézačky, závěsné seníčky, atd. Klec umístěte v místnosti, kde teplota neklesá pod 17 °C a není zde vlhko. Neměla by stát v průvanu - nejlépe v klidném, odlehlém koutu u zdi.

Víte, že

Cena činčil se pohybuje od 900 do 2 000 korun. Jsou k dostání v obchodech se zvířaty a nebo je můžete zakoupit od specializovaných chovatelů, které najdete na internetu.

Hygiena, koupání
Činčily nesmí přijít do styku s vodou (kromě pití) kvůli svému kožíšku. Pro koupání používají čistý bílý písek, který je opět zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Písek nasypejte do velké skleněné nebo umělohmotné mísy. Musí být dostatečně velká, protože činčila se v ní při "koupání" otáčí jak vrtulka.sph

Činčily jsou ideální bytová zvířátka. Nemají rády přímé slunce, přílišné horko, vítr, déšť či mlhu, ale vyžadují suchý vzduch a prostor mezi čtyřmi zdmi jim k vyběhání bohatě stačí. Pokud má činčila dobré podmínky pro život, jako je vhodná klec, dostatek volného prostoru pro běhání a správnou stravu, dožívá se 10-15 let.

pozor

Pokud pustíte činčilu do místnosti, aby se "vyřádila", nezapomeňte jí zamezit přístup k vodě. Dejte pozor na dřez v kuchyni, toaletu, umyvadlo, vanu nebo sprchový kout. Zavřete okna a dveře, ať neuteče.Také dejte pozor na volné předměty na poličkách, mohly by spadnout a rozbít se. Z místnosti odneste také konvičky na zalévání či kbelíky s vodou. A nebojte se, že se do své klece nevrátí. Buď ji sami lehce chytnete (zvlášť je-li na vás zvyklá), nebo dostane chuť na pamlsky, které má ve svém příbytku.